Novinky v našom blogu
Sledujte aktuálne články a novinky, ktoré prinášame.
Zhodneme sa na výchove?
Ako zvládnuť rôzne názory na výchovu v zošívaných rodinách (aj patchworkových) bez toho, aby na tom stroskotal partnerský vzťah?
Sila prítomného okamihu
Dnešný svet je turbulentný a málokto z nás dokáže predpovedať, čo nám budúcnosť prinesie. Neistota môže priniesť obavy a paralyzovať našu schopnosť prispôsobiť sa, byť kreatívny.
Je možný skutočný kontakt online?
Kontakt je kľúčová esencia Gestalt koučingu. Prostredníctvom neho sa prepájame so svetom, druhými, prejavujeme svoje pocity a uspokojujeme svoje potreby.
Načo je dobré prehlbovať svoje uvedomenie?
Keď rozprávam ľuďom o tom, čo robím, niekedy sa stretnem aj s takouto reakciou: Načo prehlbovať svoje uvedomenie? Načo mi budú zistenia o tom, čo sám pred sebou skrývam a čo je často nepríjemné si pripustiť?
Základným nástrojom kouča je jeho osobnosť
Aby koučing pomohol skutočnej zmene, nestačí iba klásť otázky a používať rôzne metódy. Sprevádzať klienta procesom osobnostnej transformácie vyžaduje, aby kouč v prvom rade dobre poznal seba samého.
Zmena príde, keď sa zastavíš.
S novým rokom sa často spája odhodlanie realizovať zmeny vo svojej práci, vzťahoch alebo fungovaní. Je to symbolický začiatok, ktorý nám môže dodať energiu a motiváciu. Prečo potom v mnohých prípadoch prvotné nadšenie neprináša očakávaný efekt a naše úsilie postupne alebo aj rýchlo vyprchá?
Ako môže Gestalt koučing pomôcť lídrom k zmene bez toho, aby sa zmenili
Gestalt prístup ku koučingu je postavený na iných princípoch ako klasické školy koučingu, ktoré sa zameriavajú na rýchle výsledky, akčné kroky, potenciálne riešenia.
Základom koučingu je koučovací mindset
Koučing nie je ani o radení, ani o odľahčovaní. Základom koučovacieho prístupu je koučovací mindset, ktorý je založený na akceptovaní pocitov a potrieb koučovaného a dôvere v jeho potenciál.
Čo je párový koučing?
Párový koučing pomáha partnerom vo vzťahu dať hlas pocitom a potrebám, o ktorých spolu nevedia komunikovať.
Najdôležitejšou úlohou lídra je práca s vlastným egom a zraniteľnosťou.
Až prijatím svojej zraniteľnosti (v prípade extrému grandiozity) a uvedomením si svojich predností (v prípade extrému neistoty v seba) sa lídri dostávajú na vyššiu úroveň zrelosti.
Zmena je mladšia sestra akceptácie. Aj v partnerstve.
Prijať slabé miesta svojho partnera nie je vôbec ľahké. Veď koľko trpezlivosti stojí prijať svoje vlastné nedostatky, nie to ešte akceptovať tie druhých. Pritom v oboch prípadoch platí, že zmena príde, keď prestaneme tlačiť.