growin-logo
growin-logo

Ladislav Dvořák

Certifikovaný Gestalt kouč (EMCC), terapeut, lektor, supervízor

Koučovaniu, školeniam a individuálnej terapii sa venujem od roku 1996. Som profesionálny sprievodca ľudí ich životmi. Prechádzame spolu ich duševnú, pracovnú, vzťahovú i duchovnú krajinu a hľadáme, ktorá cesta je teraz pre nich tá pravá. Oficiálne zastávam úlohu kouča, terapeuta či lektora, ale slovo sprievodca moju prácu vystihuje najpresnejšie.

S  tými, ktorých sprevádzam, sa snažím vytvoriť si dobrý vzťah. Pomáham im viac si uvedomovať prítomný okamih, ich silu a prirodzenú energiu a to, ako ju môžu v rôznych situáciách tvorivo využiť. Využívam pri svojej práci svoju plnú prítomnosť, podporujúcu spätnú väzbu, experimenty a občas provokácie. V poslednej dobe sa pri svojej práci stále viac zameriavam aj na duchovný rozmer života, na hľadanie zmyslu a na prepájanie spirituálnej roviny s bežným životom.

Dôležité je pre mňa plné sústredenie na toho, koho sprevádzam, ako jedinečného človeka. Pri našom stretnutí odchádzajú všetky teoretické poučky do pozadia a dochádza k intenzívnemu uvedomovaniu aktuálnej situácie a spoločnému hľadanie tvorivej odpovede na ňu.

Som tiež autorom knihy Obejměte své vnitřní dítě (Portál 2004) a vediem aj kurzy zamerané na túto tému.

 Vyštudoval som MFF UK v Prahe. Do roku 1991 som pracoval v oblasti IT, potom som opustil počítače a začal sa venovať ľuďom. Absolvoval som štvorročný psychoterapeutický výcvik v Gestalt terapii, dvojročný postgraduálny výcvik v Gestalt prístupe, výcvik v naratívnom prístupe a supervízie v koučovaní. Tiež som absolvoval a potom viedol výcvik Gestalt v organizáciách. Viedol som výcviky v koučovaní pre manažérov a prednášal na túto tému na niekoľkých konferenciách, napr. IIE (2006): Koučing – všetko, čo vás zaujíma a na Svetovom stretnutí koučov v Prahe (2007): Ako učiť manažérov efektívne koučovať. Spolu s Ester Neumanovou niekoľko rokov vediem dvojročný výcvik Gestalt prístup v pracovnom i osobnom prostredí pre manažérov, trénerov a pracovníkov HR a výcviky v Gestalt koučovaní v Inštitúte pre Gestalt koučing Gestalt Essence. Od roku 2004 som členom EAGT, od roku 2007 mám certifikát GPO / Gestalt Practitioner in Organisations), v roku 2008 som bol akreditovaný v ČAKo ako profesionálny kouč, v súčasnej dobe mám akreditáciu senior profesionálny kouč – supervízor a vlastnú psychoterapeutickú a koučovaciu prax.