growin-logo
growin-logo

Daniela Krížiková

vvvýcvik v párovom koučivaníOdborný garant, certifikovaný Gestalt kouč (SAKo), lektor, supervízor, OD konzultant

V oblasti rozvoja pracujem od roku 2001. Svoju profesionálnu dráhu som zahájila v klinickej oblasti, kde som sa venovala skupinovej psychoterapii. Neskôr som prešla do oblasti firemného vzdelávania ako lektor a konzultant. Mám bohaté skúsenosti s vedením workshopov a kurzov so zameraním na soft skills, rozvoj lídrov a budovanie vysoko výkonných tímov. Spolupracovala som s mnohými významnými slovenskými aj medzinárodnými spoločnosťami na strategických HR projektoch, súčasťou ktorých bolo zavádzanie zmien v oblasti rozvoja, talent managementu a riadenia výkonu. Pôsobila som na manažérskych pozíciách v bankovníctve a v súčasnosti riadim vzdelávaciu spoločnosť zameriavajúcu sa na organizačný rozvoj.

Venujem sa individuálnemu aj skupinovému koučingu, koučujem manažérov všetkých úrovní vrátane vrcholových pozícií. Od roku 2018 spolupracujem s pražským inštitútom pre Gestalt koučing, Gestalt Essence, ako lektorka výcvikov v koučovaní.  V roku 2020 som akreditovala výcvik v Gestalt koučovaní v SAKo a od roku 2021 vediem Inštitút pre Gestalt koučing na Slovensku.

Gestalt prístup nie je pre mňa iba profesionálnym nástrojom – je to skôr celkový postoj k svetu, životná filozofia. Spája sa s mojou vierou v to, že prirodzená múdrosť je v každom z nás, že každá zmena začína v prítomnom okamžiku prijatím toho, kým sme, skôr než bojovaním proti tomu, kým nechceme byť. Vo svojej práci poskytujem klientom podporu a sprevádzam ich na vlastnej ceste za sebapoznaním a rastom so skutočným záujmom a pochopením. Keď je to užitočné, povzbudím, inokedy postrčím, ale hlavne som pre nich spoľahlivým partnerom.

Vyštudovala som psychológiu na Filozofickej katedre Univerzity Komenského v Bratislave. Mám ukončený psychoterapeutický výcvik v Katatýmne-orientovanej psychoterapii, 2-ročný akreditovaný výcvik v Gestalt koučovaní, výcvik v párovom koučovaní, kurz Gestalt in Organizational Development a Mindfulness-Based Strenghts Practice. Som certifikovaná koučka v Slovenskej asociácií koučov.